Cyberpunk 2077 – bez publicznego pokazu, ale CD Projekt RED podgrzewa atmosferę!

Zakończył się Gamescon 2018, na którym pojawił się także Cyberpunk 2077! Z tym, że nie pokazano zbyt wiele szerszej publiczności....

Zakończył się Gamescon 2018, na którym pojawił się także Cyberpunk 2077! Z tym, że nie pokazano zbyt wiele szerszej publiczności.

Dostaliśmy przede wszystkim paczkę screenshotów (widzicie je w materiale) oraz bardzo obiecujące info: gra jest już gotowa do przejścia. Zostają tylko szlify, a tych nie zabraknie!

Zresztą to prawdopodobnie przez mniejsze błędy „w tle” nie pokazano gameplay’u: twórcy obawiają się krytyki, ze strony fanów. Oczekiwania są wygórowane, więc nie ma co się dziwić.

Za to pokazano grę za zamkniętymi drzwiami, a dziennikarze uchylili nieco rąbka tajemnicy.

Źródła znajdziecie na końcu. Odsyłam głównie do polskich stron, ponieważ znalazła się tam większość (a chyba nawet wszystkie) najważniejszych informacji, a dla wielu naszych czytelników język polski będzie łatwiejszy do przyswojenia. W takim razie let’s go!

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 jest grą RPG-FPS. Wcielamy się w postać V-  „fixera” (faceta od brudnej roboty) wykonującego zlecenia w Night City, które staje się miejscem akcji. Klimat to oczywiście cyberpunk, podobnie jak Deus Ex. Będzie też mrocznie, ale bardziej „gankstersko” czy „punkowo”.

V podejmuje się misji dla pieniędzy, kontraktów oraz reputacji. Ta ostatnia pozwala mu na między innymi odblokowanie nowych lokacji. Co ciekawe wpływa na nią również nasz strój („pancerz”).

Sam świat wydaje się, z tego co zostało napisane, ultra realistyczny i interaktywny. Nie chodzi tylko o szczegóły, takie jak wiarygodne zachowania postaci na każdym poziomie, czy świat dostosowujący się do tego, co się stało, ani nawet interaktywne otoczenie. To wszystko zawarto w rozgrywce, ale Cyberpunk 2077 wchodzi na nowy poziom.

CD Projekt RED celuje w jak największą spójność świata – fabularną i gameplayu. Ne uświadczycie ekranów ładowania czy nowych kątów kamery. Rozmowy będą przeprowadzane bez zmiany kamery, a podczas nich gracz otrzyma możliwość wykonania akcji, dającej dodatkowe możliwości. Dla przykładu zauważenie tatuażu odblokuje nowe kwestie dialogowe. Innym przykładem jest odwrócenie się na pięcie, by… opuścić konwersację w połowie.

R E K L A M A

Nie zabraknie także różnych dróg radzenia sobie z problemami. To jak potoczy się akcja zależy również od naszych umiejętności. Hackowanie drzwi, wyłamanie zamka i przedzieranie się wentylacją, czy wielka draka? Wybór ma należeć do nas. Oczywiście gracz będzie mógł też wykorzystać otoczenie.

Jeżeli chodzi o postać. Kurde, tutaj należy spodziewać się masy wyborów! Edytor wyglądu ma być bardzo rozbudowany, podobnie jak historia V. Do wyboru ponoć jest opcja „zabił(-a) rodzeństwo”. Postać ma być także definiowana przez 6 statystyk, z czego jedną jest „cool”.

Same walki mają być dopracowane. Relacje mówią o naprawdę ciekawym orężu (od katany, po pistolet z pociskami odbijającymi się od ścian, czy gnaty przebijające się przez przeszkody), modyfikacjach ciał, wykorzystywanych także w mniej gorących sytuacjach (podwójny skok, hackowanie, ostrza z rękawów). Co ważne, decydujący będą nasze umiejętności oraz refleks, nie przypakowany gear.

Od statystyk postaci będzie zależeć coś zupełnie innego! Dynamika walk! Zależnie od tego w jaki sposób gramy i jak prowadzimy naszego protagonistę, możemy spodziewać się zupełnie innego rodzaju konfrontacji.

Muszę też wspomnieć o niezmiernie ważnej rzeczy – twórcy chcą, by Cyberpunk 2077 był grą na kilka razy – po przejściu zamiast bawić się otwartym światem, odpalamy historię od nowa i patrzymy, jak inne wybory wpływają na fabułę oraz zakończenie.

Jednak tym razem ma obyć się od „ratowania świata”. CDP: Red stawia na utożsamienie się gracza z V. Podczas rozgrywki mamy wejść w jego skórę.

Dziennikarze zauważyli też kilka kwestii, które ich martwią. Poza drobnymi niedociągnięciami, grafika nie prezentuje się tak obłędnie jak w Wiedźminie 3. Do tego zwrócono uwagę na oskryptowany gameplay. Ostatecznie jednak wszyscy są zgodnie: Cyberpunk 2077 będzie hitem!

Źródła

  • https://www.purepc.pl/minirecenzje/cyberpunk_2077_co_widzielismy_za_zamknietymi_drzwiami
  • https://gry.wp.pl/gamescom-2018-polski-cyberpunk-2077-wgniata-w-ziemie-nadchodzi-arcydzielo-6286739967809153a
  • https://polygamia.pl/cyberpunk-2077-juz-widzialam/
  • https://www.spidersweb.pl/2018/08/cyberpunk-2077-gamescom-2018.html
  • http://www.komputerswiat.pl/gamezilla/publicystyka/2018/08/gamescom-cyberpunk-2077
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i