Telltale Games zamknięte i pozwane przez byłych pracowników

Studio Telltale Games przed kilkoma dniami ogłosiło upadłość. Zostało w nim tylko 25 pracowników (z 250), a zwolnieni domagają się swoich praw drogą sądową....

Zamknięcie Telltale Games jest jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich dni. Na prywatnych Twitterach twórców Sam&Max Season 1, The Walking Dead czy Wolf Among Us pojawiły się emocjonalne posty opisujące zaskakującą sytuację. Znienacka pracownicy stracili prace oraz otrzymali polecenie zabrania swoich rzeczy oraz opuszczenia biura w ciągu 30 minut.

Zostało tylko 25 osób, które będą kończyć Minecraft: Story Mode. Potwierdzono także na Twitterze, że kontynuacji doczeka się obecny sezon The Walking Dead. Reszta projektów została anulowana.

Z tego co możemy dowiedzieć się na serwisach takich jak Polygon lub Kotaku, bezpośrednim powodem są problemy finansowe. Ostatnie twory studia nie przynosiły planowanych przychodów. Były coraz gorzsze, a także brak obiecany wcześniej nowy silnik nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Przez to produkcje Telltale Games sprzedawały się coraz słabiej, aż źródełko z mamoną wyczerpało się. Szkoda jednak pracowników. Nie zostali wcześniej poinformowali, nie wypłacono im odpraw, a ich ubezpieczenia kończą się w tym miesiącu.

Jeden z nich, Vernie Roberts, złożył pozew zbiorowy w sądzie federalnym w San Francisco. Prawo federalne WARN (Worker Adjustment and Retraining Notification Act) zapewnia to, że pracodawca musi 60 dni wcześniej powiadomić pracowników o masowym zwolnieniu. W Kalifornnii to prawo zostało jeszcze dodatkowo zaostrzone, w kwestii wymogów tego, co podpada pod masowe zwolnienia.

Vernie liczy na wyplacenie odszkodowania każdemu, byłemu już, pracownikowi, w wysokości wynagrodzenia za owe 60 dni. Telltale Games może bronić się tym, że ogłoszono likwidacj.

W tym czasue firmy takie jak Ubisoft, Epic Games czy Blizzard w mediach społecznościowych (np na Linkedinie) przypomniały, że mają wolne etaty i proszą o kontakt z osobami, które w Telltale pracowały.

R E K L A M A

Minecraft Story Mode będzie ostatnim tworem Telltale Games

R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i