W kupie siła, bo kupy nikt nie ruszy? Twórcy Albion Online ruszyli

Najnowsza perełka, Albion Online dostała nowy patch znacznie ułatwiający życie spokojnym graczom, przy okazji zmuszając PK-ów do myślenia....

Najnowsza perełka, Albion Online dostała nowy patch znacznie ułatwiający życie spokojnym graczom, przy okazji zmuszając PK-ów do myślenia.

Kupą go, kupy nie ruszy…

Zacznijmy od podstaw. Jak każdy sandbox oparty na oldschoolowych zasadach, AO pozwala na tak zwane PK, czyli zabijanie innych graczy. W takim wypadku ofiara traci cały ekwipunek na rzecz agresora.

Najpopularniejszą metodą na przeprowadzenie egzekucji jest gank zergu. Polega to na wbicie dużą grupą w jedną osobę. W Albion Online była to bardzo prosta technika. Brało się pojedynczego delikwenta kupą, nie dając mu praktycznie szansy na kontratak. Przecież kupy nie ruszy.

Twórcy na szczęście wzięli sprawę w swoje ręce. Teraz po zejściu z wierzchowca, nie można atakować przez 3 sekundy. Jaki jest tego efekt?

…i my już go też nie ruszymy

Już nie wystarczy po prostu wjechać w kogoś zwartą grupą – cel ma sporo czasu, żeby wejść na konika i odjechać w siną dal, praktycznie bez strat własnych.

Mimo to już pojawiają się nowe strategie zergów. Najprostsza z nich polega na ataku z wielu stron, nie pozostawiając żadnej drogi ucieczki. Przyznam, że cwany plan.

Szczerze mówiąc, mnie interesuje jak ta zmiana wpłynie na zwykłe PvP. Prawdopodobnie wymusi inne buildy, pozwalające złapać kogoś na mountach. Przy okazji dodam, że gracze mają pretensje do twórców o brak wcześniejszego poinformowania graczy o tym.  Poza tym chwalą ograniczenie.

R E K L A M A

R E K L A M A
Kategorie
Gry

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i