Artifact, czyli karcianka w świecie DotA2, nad którą pracuje Valve

Podobnie jak wcześniej Blizzard, czy niedawno Hi-rez, Valve postanowiło wejść na rynek gier karcianych. Panie i panowie, oto Artifact....

Podobnie jak wcześniej Blizzard, czy niedawno Hi-rez, Valve postanowiło wejść na rynek gier karcianych. Panie i panowie, oto Artifact.

Co powstanie z połączenia DotA2 i kart?

Na The International 2017, czyli najważniejszym turnieju DotA2, zapowiedziano nowy tytuł osadzony w tym uniwersum. Chodzi o Artifact, karciankę mającą rywalizować z Hearthstone’em. Premiera planowana jest na 2018 rok.

Nie znamy konkretów, poza kilkoma ogólnikami. Rozgrywka ma być przeniesieniem „najtrudniejszej” MOBA na nowy grunt. Spodziewajcie się znanych bohaterów, wysyłania creepów na alejki i stawiania koszar.


Jak zareagowali gracze? Są zawiedzeni i pełni jadu

Co na to gracze? Zacznijmy od tego, że twórcy już jakiś czas temu zapowiedzieli prace nad nowym projektem. Oczywiście prawie wszyscy liczyli na oczekiwane od lat Half-Life 3.

Dostali jednak grę w karty. Efekt? Obecnie trailer obejrzało ponad 120 000 osób na serwisie Youtube, z czego około 1200 polubiło go, kiedy liczba łapek w dół jest bliska 5000.

Natomiast internet już huczy od żartów w stylu „Populacja pracowników CS:Go zmniejsza się” lub „No Valve, nie tylko nie umiecie liczyć do trzech, ale również na was nie można liczyć”.


Jak będzie wyglądać przyszłość gry? Zobaczymy. Mimo wszystko mamy do czynienia z Valve, które ma duży budżet. Przy okazji wspomnę, że wiele firm ostatnio wchodzi na ten rynek. Przykładem jest chociażby Hi-rez i Hand of God: SMITE Tactics.

R E K L A M A
R E K L A M A
Kategorie
DOTA 2Gry

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i