Battlerite odniosło spory sukces w pierwszych dniach po premierze

Kolejna perełka nam się objawiła. Battlerite, któremu ostatnio poświęcamy trochę uwagi, okazuje się strzałem w dziesiątkę, patrząc po wynikach jakie osiąga....

Battlerite zaliczyło świetny start

Kilka razy ostatnio pisaliśmy dla Was o najnowszej produkcji Stunlock Studios, Battlerite. Tytuł ten jest niecodzienny, premierę miał 8 listopada, wcześniej funkcjonował jako wczesny (płatny) dostęp.

Mamy do czynienia z arenówką/MOBA, skupioną wyłącznie na walkach, następcą oraz spadkobiercą Bloodline Champion, coraz częściej nazywaną objawieniem. Dobra, chyba tylko ja tak mówię, ale nie bezpodstawnie. Steam pokazuje, że 85% z trzydziestu tysięcy recenzji jest pozytywnych, a resztę poświęcono na opisy kwiatków technicznych. 

Genialne oceny idą tym razem z ilością graczy. Rytualna naparzanka okazała się jedną z najpopularniejszych gier platformy Valve. W godzinach porannych (dla typowego geeka, czyli ~13) tytuł ten przyciągnął do siebie ponad 17 tysięcy osób. Dzisiaj, w poniedziałek, kiedy sporo graczy było wtedy w szkole/pracy. Wtedy  tylko 12 produkcji osiągnęło lepsze wyniki w tej kategorii. Obecnie, o godzinie 16.32 Battlerite wskoczyło na 11 pozycję. Dość powiedzieć, że zwykle wyszukiwanie meczu trwa jakąś sekundę, czasami dwie.

Natomiast wczoraj wieczorem twórcy świętowali rekord – 44 850 aktywnych użytkowników. Będzie więcej? To jest tak pewne, jak podatki. Przyznam, że wtedy sam testowałem swój najnowszy nabytek, Polomę. Dzisiaj raczej spasuję, w ramach walki z rodzącym się uzależnieniem.

Przyznam szczerze, że Stunlock Studio słusznie powinno wyciągać szampana i przy okazji dobre wino, wraz z drogą w whisky. Battlerite po patchu przedpremierowym okazało się dobrze dopracowaną MOBA. Niesamowicie wciągającą, z ciekawymi trybami gry, postaciami, mechanikami i zawartością, której dodanie zajęło niektórym kilka lat.

Oczywiście, można wyciągać brudy, takie jak dyskusyjny balans (90% Thornów samemu potrafi zabić dwóch nie-Thornów), problemy techniczne, czy dość ubogi asortyment bohaterów, ale po co? Jeżeli wszystko działa, to zostaje Wam cieszyć  się rozgrywką. W razie czego możemy wspólnie urządzić Spotkania Anonimowych Battleriteholików. Zresztą gracz o nicku Karas(hy) już ustawia się w kolejce.

 

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
GryMOBA

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i