[DotA2] Valve znowu szaleje wprowadzając Dueling Fates i tysiące zmian w grze

Valve nie cacka się w tańcu, czego dowodem jest nowa aktualizacja 7.07, czyli Dueling Fates, zawierająca tysiące zmian w grze i nie tylko....

Dueling Fates wkracza jako nowa aktualizacja do DotA2

Valve w przeciwieństwie do konkurencji nie cacka się w tańcu, czego dowodem jest nadchodząca aktualizacja do DotA2 zatytułowana Dueling Fates. Co wprowadzi? Dwie nowe postacie, odmieniony system rankingowy i kilka tysięcy (!) linijek opisujących zmiany w balansie.

Na pierwszy ogień pójdą przybysze, czyli Pangolier oraz Dark Willow. Ten pierwszy to kot pancernik w butach, który poza wywijaniem szpadą, potrafi zwinąć się w kłębek, by dewastować okolicę jako pancerna kula, odporna na magię. Jego atrybutem będzie agility. O ironio posiada zdolność pozwalającą na przebijanie się przez pancerz oponenta

Trochę inaczej prezentuje się polegająca na inteligencji wróżka psotka, wspomniana Dark Willow. W zanadrzu ma wiele zdolności i efektów kontroli tłumu, które idealnie pomogą jej w pełnieniu roli supporta. Jeżeli chodzi o charakter to przytoczę opis twórców: Zrobiła to co robią zbuntowane dzieci: spaliła rodzinne włości i wyruszyła ze swoim zwierzakiem Jexem, by żyć jako wędrowny oszust. 

Jeżeli zostajemy w sferze bohaterów oraz balansu to powiem Wam tyle: zmieni się niemal wszystko. Każde drzewko talentów zostanie zmodyfikowane, a Beastmaster, Broodmother, Morphling, Viper, Wraith King oraz Tiny (zacznie wyrywać drzewa, a potem nimi rzucać!) otrzymają reworki. Nie tak pokaźne, jak to ma miejsce w League of Legends, ale wystarczą, by trochę namieszać.

Podobny los czeka przedmioty. Nie tylko zobaczymy zmodyfikowane elementy ekwipunku, czy zupełnie nowe rzeczy, ale także mniejsze smaczki. Przykład? Cena kuriera zostanie podniesiona do 200 złota, ale w 3 minucie automatycznie dostanie on skrzydełka za darmo.

Pozwólcie, że na tym zakończę opowiadanie o balansie. Nie chcę Was zanudzać gadaniem o zmianach na mapie, w systemach statystyk, pancerza i innych.Tego jest za dużo! Jeżeli nie gracie w DotA2, to polecam zacząć, by przekonać się na własnej skórze o co chodzi. Natomiast fani sami wiedzą lepiej ode mnie, jak epicko to wszystko wygląda w grze.

To przejdźmy do trybów. Valve wprowadza sezony trwające po pół roku. Mają poprawić dobieranie graczy w meczach zwykłych oraz rankingowych. Właśnie, rankedy dostaną system podobny do tego od konkurencji, z 7 „medalami” (odpowiedniki brązu, srebra itp.) oraz „gwiazdek”. Coś takiegio widzimy w między innymi LoL-u, HotS-ie, Paladins, więc nie będę się znowu nad tym rozwodził.

R E K L A M A

No i na koniec Turbo mode. Nowy tryb gry, gdzie wszystko jest szybsze oraz sprawniejsze. Przedmioty można kupić w dowolnym miejscu na mapie, za szybciej zdobywane złoto. Ponoć ma to pomóc newbe wsiąknąć w DotA2. W połączeniu z nowymi pingami i aktualizacją wszelkich pomocy dla nowicjuszy (proponowane przedmioty itp.) to może się udać.

Valve zdecydowanie chce dogonić konkurencję: naraz wprowadza rozwiązania działające w innych MOBA. Czy takie działania przyniosą pożądany efekt? Mnie przekupili darmowym Mango i gałązką, jaką otrzymają gracze za wybór losowego bohatera. Tak, ten aspekt też się zmienił. Niemal wszystko się zmieniło! Znaczy zmieni pierwszego listopada, czyli jutro. Pełen opis znajdziecie tutaj, ale ostrzegam, że samo przewijanie tego potrafi zmęczyć.

R E K L A M A
Kategorie
DOTA 2GryInne

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i