Na Blizzconie 2018 główną gwiazdą prawdopodobnie będzie Diablo!

W tym roku Blizzcon będzie odrobinę inny niż zwykle. Po pierwsze, będzie trwał "tylko" 2 dni, zamiast standardowych trzech - odbędzie się 2 i 3 listopada (piątek i sobota). Do...

Blizzcon 2018 jest wyjątkowy

W tym roku Blizzcon będzie odrobinę inny niż zwykle. Po pierwsze, będzie trwał „tylko” 2 dni, zamiast standardowych trzech – odbędzie się 2 i 3 listopada (piątek i sobota). Do tego harmonogram ujawnił jeszcze jedną, znacznie bardziej obiecującą informację.

Otóż zaraz po ceremonii otwarcia pierwszy, czyli notabene najważniejszy, panel (20:30), będzie poświęcony nowościom z Diablo. Dziwne, prawda? W ostatnich latach to uniwersum było gdzieś na boczku lub wręcz pomijane przy takich wydarzeniach. Teraz zagra pierwsze skrzypce.

Jego stare miejsce zajmie Heroes of the Storm, które w tym roku ma swoje chwile pomiędzy wszelkiego rodzaju eventami. Poza PAX West, bardzo skromnie potraktowano MOBA Blizzarda na scenie. Tym razem będzie tak samo – panel What’s Next zaplanowano na godzinę 0:30 już w sobotę.

Jednak po kolei. Zaraz po prezentacji nowinek z Sanktuarium będziemy mogli oglądać pokazy kolejno Overwach (21:30), Hearthstone (22:30) i World of Warcraft (23:30). W międzyczasie odbędą się różne panele, a także rozgrywki esportowe. Przeważają Mistrzostwa Świata w dane tytuły.

Czego należy się spodziewać ?

Teraz pozostaje pytanie co zobaczymy na Blizzconie? Drugiego listopada ma mieć premierę Diablo 3 na Nintendo Switch. Może doczekamy się także kolejnych newsów o animacji Netflixa z diabełkiem w roli głównej. Czy to oznacza kolejną część w serii? A może po prostu plan na rozwijanie obecnej już trójki? Osobiście bardziej przekonuje mnie ta druga opcja.

W Overwatchu raczej powinniśmy spodziewać się tradycyjnie nowości – bohatera i mapy. Niewykluczone jednak, że przyjdzie czas na zapowiedzenie czegoś większego, co odświeży markę. Na przykład dużego dodatku, jaki proponowali specjaliści jakiś czas temu.

Ogłoszenie Sombry w Overwatch był jednym z najlepszych momentów podczas Blizzconu 2016. Czy w tym roku zespół od FPS-a Blizzarda powtórzy akcję?

R E K L A M A

Hearthstone pewnie dostanie kolejny dodatek, natomiast zespół od WoW-a będzie wywiązywał się z obietnic zeszłorocznych – rozwoju Battle For Azeroh oraz ujawnienia szczegółów WoW: Classic, który będzie dostępny w wersji demo, dla nabywców Wirtualnego Biletu.

W przypadku HotS-a, raczej podobnie jak na Gamescomie zobaczymy nowych bohaterów, reworki oraz jakąś mapę. Jedyną „dużą” zapowiedzią, na jaką czekają fani będzie nowy system klas. Biorąc jednak pod uwagę późną godzinę, stawiam, że drużyna Alana Dabirego ogłosi to w innym terminie.

R E K L A M A
Kategorie
GryHearthstoneHeroes of the StormOverwatchWorld of Warcraft

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i