Plotki mówią, że w WoW-a gra teraz tylko 3,6 miliona graczy

Twórcy popularnego moda do World of Warcraft znaleźli w API gry dość niepokojące informacje o bardzo małej liczbie subskrybentów gry - raptem 3,6 miliona....

Twórcy popularnego moda do World of Warcraft znaleźli w API gry dość niepokojące informacje o bardzo małej liczbie subskrybentów gry. Według tego, co znaleźli w kodzie, abonament WoW-a po premierze Battle For Azeroth opłaciło raptem 3,6 miliona graczy. Teraz ta liczba miała zmaleć do 1,7 miliona.


Taką informację podano na oficjalnym Twitterze Weak Auras (mod od wyświetlania na ekranie dodatkowych okienek z przydatnymi informacjami). Oficjalny post ze zdjęciem został jednak skasowany i w przestrzeni publicznej pozostał tylko ten powyższy.

Sami twórcy apki przyznali w komentarzach, że nie znają powodu usunięcia wpisu – był on zbyt prawdziwy, czy wręcz przeciwnie. W dyskusji czytamy też, że w podanych liczbach nie ma chińskich graczy, których nie brakuje w Azeroth.

Trudno jednak uwierzyć w takie informacje. Mimo wielu kontrowersji oraz narzekań na Battle For Azertoh, zarobił najwięcej ze wszystkich dodatków do World of Warcraft. Co prawda może to być zasługa fanów z kraju środka, jednak również zachodnie fora, strony i grupy facebookowe od World of Warcraft nie pustoszeją.

Przypominam, że Blizzard nie publikuje od kilku lat liczby subskrybentów ich MMORPG, a jedynie raporty finansowe. Dlatego wszelkie konkretne informacje na temat aktywnych graczy wzbudzają wielkie emocje. Za to na powyższą informację polecam patrzeć, tak jak wskazuje tytuł, jako na plotkę.

R E K L A M A
Kategorie
GryWorld of Warcraft

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i