Początek listopada 2017 stał się świętem fanów MOBA?

Początek listopada? Jeżeli jesteście fanami MOBA to już zarezerwujcie sobie czas na granie w tym okresie! Będzie w co grać!...

Święta fanów MOBA?

Jak wiadomo, 2 listopada to dzień Wszystkich Świętych, którzy chyba trzymają pieczę nad fanami gier MOBA. Jak można powiedzieć inaczej, skoro czeka nas tyle atrakcji w przeciągu następnych dni? Co konkretnie? Zobaczcie sami!

1 listopada*

Już pierwszy dzień zaczynamy z gruber rury! Paragon wprowadza kolejny patch, a Epic Games lubi bawić się swoją grą. Krótko mówiąc, zmienia się wiele, a przede wszystkim dżungla w najładniejszej MOBA. To świetny pretekst, by wrócić do gierki, jeżeli sprzęt Was nie ogranicza!

W innym wypadku warto zainteresować się Paladins. Tutaj już skromniej: Grohk dostaje reworka wizualnego oraz buffy. Ot przyjemna aktualizacja, przed czymś dużym. Nic specjalnego

Również gracze SMITE powinni mieć powody do radości i rozpaczy. Przede wszystkim nadchodzi nowy, duży patch z buffami naszej kochanej Da Ji (Ahri z pazurkiem) i kolejnym aktem Odysei. Wiele wskazuje też na długo wyczekiwane wydanie Discordii z panteonu rzymskiego. Od tygodni pojawia się w różnych przeciekach, ale jej premiera jest odwlekana.

Ale to nie koniec. Prawdziwą petardę zostawiłem na teraz. Valve wprowadza ogromną aktualizację do DotA2, z masą kontentu, modyfikacji, odnowień i właściwie wszystkim, czego spodziewamy po grze tego typu. Oficjalny opis zawiera w sobie setki, jeżeli nie tysiące linijek tekstu. Nie bójcie się, a grajcie!

3-4 listopada

Wiecie co to za data? W ten dzień odbywa się Blizzcon 2017, gdzie czeka nas zapowiedź ogromu nowości nie tylko dla World of Warcraft czy Starcrafta (do Diablo nie), ale również Overwatcha i Heroes of the Storm. Oczekiwania są wysokie, a legendarny wydawca gier chętnie im sprosta.

Przypomnę tylko, że poza tym w Kalifornii twórcy ujawnią szczegóły nowego dodatku do WoW-a, a także rozszerzenia w Hearthstone.

R E K L A M A

8 listopada

Przyznam szczerze, że mam urodziny siódmego i o ile osobiście ich nie obchodzę, tak twórcy MOBA zwykle mają dla mnie prezenty z tej okazji.

Pierwszy w tym roku to przejście Battlerite na wersję darmową, towarzyszące premierze gry. Nie, żebym nie miał dostępu do obecnego, płatnego, wczesnego dostępu. Po prostu czekanie kilka minut na mecz zaczyna mnie nużyć i liczę na ożywienie serwerów tego dnia. Moje Blossom i Lucie pokażą wtedy prawdziwy terror i zniszczenie. To nie tak, że są bohaterkami wsparcia.

Do tego, kiedy już zacząłem edytować materiał, znalazłem informację o nowym bohaterze – Thornie. Taki bonus dla graczy, z okazji premiery. Wygląda zaiste interesująco.

No i oczywiście tego dnia wychodzi patch przedsezonowy do League of Legends. Czego to nie wprowadza? Nowe, darmowe runy, zrezygnowanie z punktów IP na rzecz niebieskiej esencji, system poziomów niemal żywcem wzięty z Heroes of the Storm. Cud, miód i malina.

15 listopada

To ostatnia data, o jakiej wspomnę, ale tylko ze względu na wspomniane Heroes of the Storm. Wtedy powinna pojawić się część nowości z Blizzconu, ale o tym już napisałem na HotS24.pl.

Podejrzewam też, że w tym samym czasie twórcy Paragon raczej wprowadzą nową aktualizację, z reworkiem minionów. Za to nowy czempion powinien zawitać do Paladins. Przecieki mówią o Vivan, posiadającej w swoim arsenale osłonę dla siebie, wieżyczkę oraz obszarowe spowolnienie na ulcie.

Nie zdziwię się też, jeżeli będziemy wiedzieli więcej o nadchodzącej postaci w League of Legends. Takie zwieńczenie początku listopada, które wprowadzi nas w ostatnie tygodnie tego roku.


Co natomiast przyniesie nam 2018? Wiele MOBA budzi się do życia i zaczyna walczyć o rynek, a RIOT nie pozostaje bierny. Możemy spodziewać się wielu innowacji w gatunku i wierzcie mi, nie warto się ograniczać.


*Pamiętajcie tylko, że często trzeba brać poprawkę na daty – niektóre firmy publikują patchnotesy we wtorek, a na Europejskich serwerach zawartość zostaje udostępniona w środę rano.

R E K L A M A
Kategorie
DOTA 2GryHeroes of the StormInneLeague of LegendsMOBA

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i