Red Dead Redemption 2 na PC? Rockstar nie kontroluje wycieków i plotek

Red Dead Redemption 2 już od 5 dni jest w sprzedaży i zrobiło furorę na konsolach, jako „najlepsza gra generacji”. Dzisiaj mamy kilka przyjemnych informacji dla fanów poczciwych PC....

Red Dead Redemption 2 już od 5 dni jest w sprzedaży i zrobiło furorę na konsolach, jako „najlepsza gra generacji”. Dzisiaj mamy kilka przyjemnych informacji dla fanów poczciwych PC.

Obecność nowego hitu na blaszakach nie jest taka pewna. Prawdą jest, że GTA 5 osiągnęło sukces na komputerach, ale pierwsze RDR do dzisiaj dostępne jest tylko na konsole. Jak będzie tym razem?

Przy okazji warto wspomnieć, że druga część w ciągu 3 dni zarobiła 725 milionów dolarów. Taka ciekawostka do popołudniowej kawy?

Prawda zawarta w ofercie jednego ze sklepów

Zacznijmy od niedawnych, bardzo głośnych plotek. Otóż w ofercie szwedzkiego Media Markt jakiś czas temu pojawiła się karta Red Dead Redemption 2 na PC. W sprzedaży tytuł miał pojawić się w 2019.

Burza wyszła z tego ogromna, ale szybko ucichła po wyjaśnieniach sklepu – opis został przygotowany na wszelkie wypadek, gdyby taki produkt  miał się pojawić.

Samo udostępnienie karty na stronie sklepu, miało być zwykłą pomyłką. Przynajmniej tak powiedziano w oficjalnym oświadczeniu.

Tajemniczy kod w aplikacji mobilnej

Słowem wyjaśnienia – Rockstar nie poprzestało na samej grze. Przecież do tworu tego kalibru muszą pojawić się dodatki. Na przykład ułatwiająca życie aplikacja mobilna. Łączy się ona z konsolą, podając nam jak na tacy potrzebne statystyki, czy mapę. Na tej ostatniej możemy na przykład zaznaczyć punkty nawigacyjne.

R E K L A M A

I co ona ma do wersji PC? Otóż znaleziono tam wymowne linijki kodu:

  • PARAM_Oculus
  • PARAM_companionAutoConnectIpDurango
  • PARAM_companionAutoConnectIpOrbis
  • PARAM_companionAutoConnectIpPC
  • PARAM_singleThreadedRenderer
  • PostFX::g_CheckerBoardEnable

Pierwsza odpowiada za Oculusa – Google VR dla komputerów osobistych. Pozostałe są chyba wystarczająco łatwe do zrozumienia, by wyciągnąć wnioski.

Tutaj jednak pojawiają się głosy, że to może jednak po prostu jakieś pozostałości po podobnej apce dla GTA 5. Ot zespół przerabiając ją pod nową produkcję, nie zauważył tych kilku linijek i tak zostało.

Źródło: https://rockstarintel.com/red-dead-redemption-2-companion-app-files-hint-to-pc-version/

Uważaj co wpisujesz w CV

Teraz czas na ostatnią nowinkę. Grupa TGFG, fani Rockstara badający wszelkie tajemnice i szukający ciekawostek w grach twórców GTA, dokopała się do profilu Linkedin jednego z twórców L.A Noire, GTA 5 oraz właśnie RDR 2. Najciekawsze jest jego doświadczenie, szczególnie przy tej ostatniej produkcji.

Pracował nad RDR 2 na PC?

 

Ponoć pracował on nad w Rockstar od 2011 do 2016 roku. Redditiowi detektywi zweryfikowali prawdziwość profilu, jednak dla bezpieczeństwa pracownika, nie opublikowali jego danych.

Tutaj ewentualną wymówkę zostawiam Wam. Bardzo łatwo na Linkedinie wpisać coś „przez przypadek”, a potem tego nie usunąć. Co? Tylko mnie się to zdarzyło?

A co wy sądzicie o tych informacjach?

R E K L A M A
Kategorie
GryInneSingle player

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i