Risk of Rain 2 – Pierwsze wrażenia!

Risk of Rain 2 to kontynuacja dosyć popularnego roguelike’a, aczkolwiek przyznam się bez bicia, nie znałem gry wcześniej. Dowiedziałem się o grze dzięki koledze Wasylowi, z którym sobie ogrywam...
Risk of Rain 2 to kontynuacja dosyć popularnego roguelike’a, aczkolwiek przyznam się bez bicia, nie znałem gry wcześniej. Dowiedziałem się o grze dzięki koledze Wasylowi, z którym sobie ogrywam daną produkcję (pozdrowienia Wasyl!). Kupiłem grę na promocji „kup jedną, dostań dwie sztuki”, także podzieliliśmy się z kolegą i tak oto ściągamy i gramy. Warto wspomnieć, że gra znajduję się w Early Accessie, czyli nie jest to finalny produkt. Jak to usłyszałem w pracy: Kupowanie gier w Early Accessie to tak jak byś się ożenił z kobietą, którą miałbyś okazje poznać dopiero po ślubie. Ja tak nie uważam, ale każdy ma swoje zdanie. Lecimy!

Rozgrywka na pierwszy rzut oka jest dosyć prosta. Wyskakują potwory, zabijamy i tak w kółko, proste. Do dyspozycji mamy na początek jedną postać, jak na razie w grze dostępnych jest 6 postaci. Każdą odblokowuje się poprzez zrobienie jakiegoś achievmentu, który przypisany jest do postaci. Na tę chwilę została mi do odblokowania jedna postać (na filmie gram podstawową, dostępną od początku). Bohaterowie dosyć mocno się od siebie różnią, bronią, umiejętnościami, mechaniką itd.

W jednej rozgrywce może brać udział czterech graczy. Jednak, kiedy jest nas dwójka też na spokojnie możemy dać sobie rade. Jedną z najważniejszych mechanik w grze jest to, że poziom trudności rośnie wraz z wydłużającą się rozgrywką. Poziomów trudności jest aż dziewięć, więc myślę, że z czasem obierzecie własną taktykę, czy lepiej iść szybko do teleportu, czy jednak poszukać skrzynek na mapie, uzbroić się i ruszyć na bossa.

A propos skrzynek, to są świetnie rozwiązane. Generalnie na ziemi możecie znaleźć rzecz, która znajdzie się w waszym slocie (pod Q) czyli taka dodatkowa umiejętność w pomarańczowych skrzyneczkach. Dodatkowo mamy małe, średnie i duże skrzynki, których jest całkiem dużo. Za każdą trzeba zapłacić, cena skrzyni rośnie wraz z poziomem trudności, a pieniądze zdobywamy poprzez nawalanie w potwory. Spoko mechanika, ale trzeba czasami grindować. Dodatkowo możemy znaleźć jeszcze kilka ołtarzy/świątyń, z których mamy szanse dostać ciekawe uzbrojenie (też za pieniążki) lub dostać pieniążka za określoną ilość hp.

Jak już wspomniałem o umiejętnościach to wypadałoby coś o nich napisać. Na początek macie do dyspozycji jedną postać – Commando. Postać moim zdaniem daje dużo frajdy, co możecie zobaczyć na filmie poniżej, do którego szczerze Was zachęcam. Każda postać ma swój auto attack pod lewym przyciskiem myszy, jakiś ulepszony atak z lekkim cool downem pod prawym przyciskiem myszy, dash do przodu pod shift no i już taka całkiem dobra umiejętność pod R. Wracamy do tego Q. Aktualnie jest ok. 15 takich ulepszeń, które może się znaleźć w tym slocie, każda jest na prawdę dobra i trzeba przemyśleć jej użycie, ponieważ cool down to czasami 40 sekund.

Odkrywanie itemów jest bardzo przyjemnie zrobione. W menu mamy coś takiego jak Logbook, w którym mamy zakładki z itemami, postaciami, potworami, środowiskami i osiągnięciami. Praktycznie co grę, możecie znaleźć tam nowe rzeczy, które udało Wam się odkryć podczas rozgrywki. Jak na Early Access to tych itemów jest baaardzo dużo, i jeszcze więcej jest w dewelopmencie, szacun.

Moim zdaniem zdecydowanie gra daje większą frajdę w kooperacji niż samemu. W momencie śmierci jednego z graczy, wystarczy przejść poziom aby wskrzesić kolegę, który wstanie wraz ze wszystkimi itemami, które wcześniej zebrał. No i wiadomo, we dwójkę lub trójkę a nawet czwórkę raźniej, więc jeśli macie kogoś z kim możecie zagrać to ekstra, jeżeli nie to na pewno też się będziecie dobrze bawić, tylko że samemu…

Na koniec, chciałbym Was jeszcze zaprosić do obejrzenia filmu, w którym staram się Wam mniej więcej pokazać jak wygląda rozgrywka. Materiał musiałem trochę pociąć bo chyba nie chcielibyście oglądać godzinnego materiału, więc udało mi się go skrócić do lekko ponad 20 minut. Liczę na Wasz feedback dotyczący filmu, może jakąś wskazówkę, czy chcielibyście żebym nagrał film z każdej postaci i przy okazji zrobić jakiś mini poradnik do niej i opisał w artykule. Dziękuję za uwagę!

R E K L A M A

 

 

R E K L A M A
Kategorie
ArtykułyGamer ZoneGrymmo24

Witam wszystkich bardzo serdecznie nazywam się Bartek i jestem ze Szczecina. Aktualnie pracuje jako QA i studiuję. W wolnych chwilach grywam głównie w LoLa.