Najlepiej sprzedający się gry tego roku!

Znamy już wyniki sprzedaży gier po styczniu tego roku. I chociaż wydatki na gry spadły, to i tak wyniki sprzedaży robią duże wrażenie. Właśnie pojawił się w...

[art. sponsorowany]

Znamy już wyniki sprzedaży gier po styczniu tego roku. I chociaż wydatki na gry spadły, to i tak wyniki sprzedaży robią duże wrażenie.

Właśnie pojawił się w sieci nowy raport firmy Superdata pokazujący najbardziej dochodowe tytuły początku 2019 roku. Ogólnie w styczniu wydatki na gry cyfrowe na konsole, Pecety i urządzenia mobilne klienci wydali 8,4 miliarda dolarów. Oznacza to spadek rok do roku o jakieś 6%. Mimo spadków rynek gier trzyma się znakomicie i dla ich twórców jest jak wygrana w grę blackjack  online w JackpotCity.

Największe spadki, bo aż 29% licząc rok do roku, zanotowały gry premium na PC. Co ciekawe spadły też wpływy ze sprzedaży gier platformowych. Spadek niewielki bo tylko 3%, ale jednak w dół.

Na konsolach w styczniu rządziła „FIFA 19”, która zepchnęła na drugą pozycję dotychczasowego lidera – grę „Fortnite”. Podium zamyka gra „Super Smash Bros. Ultimate”.

Z kolei na urządzeniach mobilnych bez zmian w porównaniu z końcówką 2018 roku. Najlepiej sprzedawała się gra „Honour of Kings”, a za nią „Pokemon Go”, „Fate/Grand Order” i „Candy Crash Saga”.

Nas oczywiście najbardziej interesuje zestawienie gier na peceta. Dlatego poniżej krótkie podsumowanie:

R E K L A M A

Miejsce 10 – „Dota 2” (Defense of the Ancients 2)

To utrzymana w konwencji fantasy gra typu MOBA, która łączący w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego, action-RPG i zręcznościówki. Naprzeciw sobie stają dwie drużyny graczy, a każdy gracz kontroluje jednego bohatera. Grając zdobywa się doświadczenie oraz złoto, za które gracz kupuje dodatkowy ekwipunek.

Miejsce 9 – „Sims 4”

To już czwarta odsłona najpopularniejszej gry związanej z symulacją życia. Gracz opiekuje się swoją rodziną Simów i ma za zadanie dbać o zaspokajanie jej potrzeb i to nie tylko tych materialnych.

Miejsce 8 – „World of Tanks”

Stworzona przez Białorusinów gra pozwala graczom wcielać się w role czołgistów, którzy kontrolując swoje czołgi biorą udział w sieciowej strzelance.

Miejsce 7 – „World of Warcraft (West)”

Król MMORPG powrócił do zestawienia TOP10 pod koniec ubiegłego roku i utrzymał swoją pozycję.

Miejsce 6 – „PlayerUnknown’s Battlegrounds”

„PlayerUnknown’s Battlegrounds” to sieciowa strzelanka pochodząca z Korei. Jest to gra typu Battle Royale czyli zwycięzcą w niej zostaje ostatni, który utrzyma się przy życiu.

Miejsce 5 – „Fortnite”

Wyprodukowana przez Epic Games gra toczy się w świecie nawiedzanym przez zombie (w grze zwane pustakami). To gra, gdzie gracze muszą ze sobą współpracować i jako członkowie oddziałów mają za zadanie strzec bram oraz zamykać przejścia, którymi mogą dostać się pustaki.

Miejsce 4 – „Crossfire”

Kolejna strzelanka na liście TOP10. Gracz może wcielić się w członka jednej z dwóch organizacji – antyterrorystycznej Global Risk i terrorystycznej Black List.

Miejsce 3 – „Fantasy Westward Journey Online II”

Gra znana właściwie tylko w Chinach, gdzie bije rekordy popularności. Fabuła gry bazuje na jednej z chińskich powieści – wędrówki na Zachód.

Miejsce 2 – „League of Legends”

To rozgrywająca się w świecie fantasy gra, gdzie wybrani przedstawiciele każdej z nacji tworzą tytułową ligę legend i na arenach mierzą się z drużynami przeciwników. A wszystko to po to, aby uniknąć globalnych wojen, w miejsce których wprowadzono małe pojedynki.

Miejsce 1 – „Dungeon Fighter Online”

Gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w jedną z sześciu postaci – wojownika, strzelca, złodzieja, zabójcę, maga lub kapłana, a następnie walczy z licznie pojawiającymi się potworami.

R E K L A M A
Kategorie
mmo24

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"