GIGABYTE AORUS M3 i K7 – prezentacja zestawu dla graczy [VIDEO]

GIGABYTE AORUS M3 i K7 to zestaw przeznaczony przede wszystkim dla graczy. Wysoka jakość wykonania i pełne RGB będzie świetną ozdobą każdego stanowiska....

GIGABYTE AORUS M3 i K7 to przedstawiciele linii produktów przeznaczonych stricte dla graczy.

Czy myszka i klawiatura z pełnym RGB do mnie przemówiły? Zapraszam do materiału!


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


GIGABYTE AORUS M3 i K7 – zestaw premium dla graczy

Najbardziej w tym zestawie urzekł mnie sposób, w jaki podnosi się poziom nachylenia klawiatury. Nie wiem, czy będzie to rozwiązanie, które przetrwa próbę czasu, ale sam pomysł jest świetny.

Zacznijmy jednak od myszki, a AORUSowego mechanika zostawimy sobie na deser.

GIGABYTE AORUS M3 wyposażona została w sensor optyczny Pixart 3988, który obsługuje czułości od 800 do 6400 DPI.

Jest to więc wyższy segment produktu, który odpowie także wymaganiom profesjonalnych graczy.

Interpolacja występuje dopiero na wysokiej czułości, i nie jest z resztą tragiczna, ale warto o niej wspomnieć, bo są już na ryku od dawna konstrukcje, w których ta nie występuje.

R E K L A M A

Sensor w GIGABYTE AORUS M3 dobrze działa na wszelkich testowanych powierzchniach, od drewnianego stołu, po materiałową podkładkę, także kalibracja jest w porządku.

Jedynym problemem dla sensora są podkładki plastikowe, bo odczytuje położenie z dość dużej wysokości, więc kursor w takich przypadkach kręci się niczym balerina.

Dwa główne przyciski zostały standardowo wyposażone w przełączniki Omron, które wytrzymają ponad 20 milionów kliknięć.

Co do samej ergonomii, to nie mam GIGABYTE AORUS M3 nic do zarzucenia. Grając palmgripem nie miałem odczucia zmęczenia nadgarstka, nawet przy dłuższych sesjach.

Gumowe panele boczne, które poprawiają uchwyt, potrafią na dłuższą metę być trochę denerwujące, bo dość szybko pocą się na nich palce, ale poza tym nie mam zastrzeżeń.


GIGABYTE AORUS K7 – Cherry MX Red w ciężkiej zbroi

GIGABYTE AORUS M3 i K7

GIGABYTE AORUS K7 już przy wciąganiu z pudełka daje odczucie produktu premium, choćby przez samą wagę, i idącą za nią solidność wykonania.

W konstrukcji zastosowano przełączniki Cherry MX Red, które zdobyły już serca graczy na całym globie.

Niewielka siła nacisku (45 g), oraz drobne 2 mm do aktywacji, która odbywa się liniowo, więc nie ma irytujących kliknięć, sprzyja szybkim reakcją w tytułach e-sportowych.

Charakteru GIGABYTE AORUS K7 dodaje szczotkowane aluminium, którym pokryta została cała płyta klawiatury.

Nie zapominajmy też o tym, że producent nie zastosował żadnych ramek, więc sprzątnięcie wszelkich drobinek spomiędzy key-capów nie będzie trudne.

Jak na gamingową klawiaturę przystało, K7 została wyposażona w pełne RGB, więc i tutaj macie pole do popisu.

Iluminacja przycisków stoi na wysokim poziomie, przebijając się przez key-cap, jak i tworząc lekką łunę wokół przełącznika.

Macie też do wyboru 10 poziomów jasności, oraz standardowe tryby podświetlenia, na przykład „oddech” czy „falę”.

Bardzo spodobał mi się zestaw dodatkowych, pomarańczowych nakładek, którymi oznaczyć możecie swoje bindy. Niby detal, ale doceniam.

Do tworzenia makr, jak i obsługi wszelkich efektów podświetlenia, musicie zainstalować oprogramowanie AORUS Engine, które dostępne jest na oficjalnej stronie producenta.


Podsumowanie – GIGABYTE AORUS M3 i K7

GIGABYTE AORUS M3 i K7 to zdecydowanie przyjemny dla oka zestaw, który kryje w sobie specyfikacje godne każdego gracza, nawet profesjonalnego.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim klawiatura, którą chwalę za wysoką jakość wykonania, stonowaną stylistykę i świetne przełączniki.

AOURS M3 także jest myszką niczego sobie, choć nie powaliła mnie tak bardzo jak K7. Do minusów tej konstrukcji zaliczyć mogę jedynie fakt, że przez gumowaną powierzchnie pocą się palce.

Za zestaw GIGABYTE AORUS M3 i K7 przyjdzie Wam zapłacić około 700 zł, ale moim zdaniem warto, jeżeli szykujecie sobie stanowisko marzeń.

R E K L A M A
GIGABYTE AORUS M3 i K7
9.7
GIGABYTE AORUS M3 i K7
Zalety
 • Przełączniki Cherry MX Red w K7
 • Wysoka jakość wykonania
 • Przyjemna stylistyka, nie nachalna
 • Pełne RGB
Wady
 • Boczne powłoki gumowe na myszce sprzyjają potliwości
 • JAKOŚĆ WYKONANIA
  10
 • FUNKCJONALNOŚĆ
  9
 • STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI
  10
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.