Testujemy mysz Tracer Oblivion, czy można się zapomnieć przy tym gryzoniu?

Oblivion oznacza po angielsku zapomnienie, czy można się zapomnieć korzystając z Tracer Oblivion? Czy jest naturalnym przedłużeniem dłoni gracza? Zapraszam do recenzji! ...

Testujemy Tracer Oblivion

Oblivion oznacza po angielsku zapomnienie, czy można się zapomnieć korzystając z Tracer Oblivion? Czy jest naturalnym przedłużeniem dłoni gracza? Zapraszam do recenzji!

[advert id=”62152"]


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


Tracer Oblivion – wygląd

Tracer Oblivion to ewidentnie mysz dla graczy i jej wygląd natychmiast tak klasyfikuje tego gryzonia. Ilość wodotrysków na cm2 powierzchni jest zaskakująca. Można powiedzieć, że niemal każdy element świeci. Zaczynając od rolki, przez podświetlany napis Game Zone, do ozdobnego łamańca na grzbiecie, oraz dekoru na prawej stronie myszki.

Tracer Oblivion 1Wydłużony profil Tracer Oblivion przywodzi na myśl sportowy bolid. Agresywny desing przycisków i czerwone dodatki podkreślają drapieżność tego produktu. Wszystko przy pulsacyjnym podświetleniu wielu elementów myszy robi bardzo estetyczne wrażenie.

Mysz jest wykonana z bardzo ciekawego tworzywa, które jest pochodną gumy. Dzięki temu Oblivion Tracer bardzo dobrze się prowadzi.

Poza standardowymi przyciskami i rolką, dostajemy również dwa boczne przyciski pod kciuk oraz przycisk na grzbiecie myszki, który odpowiada za przełączanie wartości DPI.

Na spodzie znajdziemy przełącznik do podświetlenia (poziom mocy i wyłączenie) oraz do częstotliwości próbkowania (125 – 1000). Kabel zabezpieczony jest oplotem.

R E K L A M A

[a[advert id=”62152"]p>


Tracer Oblivion – użytkowanie

Tracer Oblivion ma wydłużony profil i jest nieco płaski. Dzięki temu dobrze przylega do dłoni, ale jeśli jesteście przyzwyczajeni do „zamykania gryzonia” końcówką nadgarstka, to na początku będziecie musieli się przyzwyczaić do zmiany.

Na pochwałę zasługuje materiał z jakiego został wykonany gryzoń. Nie ma mowy o ślizganiu lub problemach z prowadzeniem myszki. Co idealnie przekłada się na gry, które wymagają precyzji – FPS.

Tracer Oblivion 2

Mysz uzbrojona jest w sensor laserowy AVAGO 9800, który pracuje w zakresie do 8200 DPI i częstotliwości próbkowania do 100 Hz, co świetnie przekłada się na precyzje ruchów i odwzorowanie ich na ekranie. Słowem, jeśli Tracer Oblivion radzi sobie z FPS, to poradzi sobie z innymi grami, które nie wymagają aż tak dużej precyzji.

Do gryzonia mamy również oprogramowanie, które umożliwia nam obsługę do 4 profili, zapisywanie makr, programowanie rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, dzięki temu każdy może sobie dostosować ustawienia do własnych potrzeb.

[adv[advert id=”62152"]


Podsumowanie

Tracer Oblivion to dobry produkt, który natychmiast dostosowuje się do dłoni. Świetnie się prowadzi i ma agresywny design, który w zależności od gustu może być wadą lub zaletą.

Czy faktycznie można się zapomnieć przy korzystaniu z Tracer Oblivion? W mojej opinii – tak. I choć osobiście preferuje wyższe i krótsze myszki, to gryzoń od Tracera zupełnie mi nie przeszkadzał, a praca z nim była bezproblemowa i komfortowa.

Przy cenie ok. 120 zł, Tracer Oblivion wypada bardzo dobrze w układzie jakość / cena. Jedynym elementem, który może budzić moje wątpliwości, to fakt, że konstrukcja myszy wydaje się być delikatna, co przy upadku może się źle kończyć, ale nie testowałem tego! Poza tym kabel i wtyczka są świetnie zabezpieczone i z pewnością wytrzymałe.

Słowem, polecam!poleca_big


Gdzie kupić?


Dane techniczne

 • Liczba przycisków myszy: 6
 • Rozdzielczość CPI / DPI: 1000/2000/4000/8200
 • Zgodność z systemami operacyjnymi: Windows 98 SE, NT , ME, 2000, XP, VISTA, 7
 • Długość przewodu (m): 1,7
 • Oprogramowanie: Do pobrania ze strony
 • Podświetlenie myszy: RGB
 • Technologia sensora: Laserowy
 • Ślizgacze: Teflonowe
 • Technologia: przewodowa
 • Zestaw ciężarków: Nie
 • Złącze: USB
 • Zmiana kolorów w różnych trybach DPI: Tak
 • Sensor myszy: Avago 9800
 • Wykończenie powierzchni: Mat-guma
 • Obsługa makr: Tak
 • Transmisja danych: USB
 • Seria: GameZone
 • Kabel w oplocie: Tak
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"